אודות

אודות טלי זלצר – מפתחת השיטה

בשנת 2009, לאחר לידת 2 בנות מתוקות, נולד לנו ילד מיוחד מאוד בשם אוריה. בגיל שנתיים וחצי, גילינו שאוריה אינו מתאים לגן רגיל עקב התנהגות חריגה ולכן, לאחר אבחון במרפאת התפתחות, שלחנו אותו לגן מיוחד באלעד. בגיל 4 , אוריה אמר 10 מילים בלבד, בעברית כמובן, ואז לאחר אבחון מקיף נוסף, נודע לנו שיש לו עיכוב התפתחותי של 50% ופיגור קל. מאז ועד היום, אוריה לומד בכיתה קטנה בבי"ס של החינוך המיוחד. כשהייתי תלמידה, אהבתי את השפה האנגלית הרבה יותר מכל מקצוע אחר ובכל פעם שיכולתי להיחשף אליה, עשיתי זאת עם חשק ורצון עז. התשוקה והרצון ללמוד אנגלית בכיף ובהנאה לצד השיגים גבוהים והצלחה כבירה, הם הכלים שהניעו אותי לפתוח מרכז ללימודי אנגלית. תמיד רציתי שילדי ותלמידי יאהבו אנגלית כמוני וילמדו בכיף עם מוטיבציה להשקיע גם מעבר. במשך השנים השתלמתי בקורסים של הוראה מתקנת והרחבתי ידיעותיי גם בתחום החנ"מ. בשנת השבתון הראשונה שלי, למדתי קורס מורחב באוניברסיטת בר אילן והוצאתי תעודה של מומחית להוראה מתקנת. על סמך זה, ועל סמך הותק הרב שצברתי במשך השנים, פיתחתי את שיטת EXCELLENCE. בשנת 2019, כשפתחתי את ,EXCELLENCEאוריה שובץ בקבוצות עם ילדים בני גילו, ולאחר שנתיים, כשאוריה הגיע לגיל 12, הוא דיבר אנגלית באופן שוטף ובביטחון עצמי רב. גם בהופעת סוף השנה, כשאוריה היה בן 12 וחצי, הוא שר את השיר I Can Be של יעקב שוואקי על הבמה מול 200 איש. החזון שלי הוא שכל הילדים בישראל ילמדו אנגלית מתוך חוויה והנאה ויגיעו להישגים גבוהים ולמצוינות בלמידה. אוריה זלצר שר את השיר I Can Be

ייתרונות השיטה

מה הייחודיות של שיטת Excellence?

שיטת EXCELLENCE הינה שיטה ייחודית וחווייתית המבוססת על אסטרטגיות וטכניקות הוראה של הוראה מתקנת. התלמידים קולטים את המידע בדרך ויזואלית ושמיעתית תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים עכשוויים. כמו כן, התלמידים שלומדים בEXCELLENCE מעצימים את הביטחון העצמי שלהם, מעלים את המוטיבציה, מממשים את הפוטנציאל שלהם ומפתחים מיומנויות למידה משמעותיות. אני מאמינה שלכל ילד יש את פוטנציאל ורצון להצליח והשיטה מאפשרת לו לממש את יכולותיו בדרך המיטבית ביותר. כמו כן, תלמידים רבים צברו פערים משמעותיים והשיטה מאפשרת להם לצמצם את הפער תוך זמן קצר, להגיע לרמת הכיתה ואף מעבר לכך.

למה דווקא ללמוד בExcellence?

הילדים שלומדים בחוגי EXCELLENCE רוכשים את כל מיומנויות השפה תוך מתן דגש על השפה הדבורה. הילדים רוכשים ביטחון עצמי ודומיננטיים במהלך כל השיעור. בנוסף, השיטה משפיעה לטובה על תהליך השליפה. ניתן לראות כיום אנשים שמנסים לדבר אנגלית אך "נתקעים" ולא מצליחים להשלים את המשפט. בשיטה הייחודית שפיתחתי, הילדים לומדים לדבר בשטף, בביטחון ובצורה דקדוקית נכונה.

כיצד מתבצעת החלוקה לקבוצות?

התלמידים עוברים אבחון שעל פיו הם מחולקים לקבוצות קטנות. החלוקה מתבצעת עפ"י שכבת גיל ורמה לימודית. קיימת חשיבות רבה לכך שתלמיד ירגיש בנוח בקבוצה שבה הוא לומד ויפיק את המיטב והמירב בשיעור. רק בדרך זו מקבלים ביטחון עצמי ונהנים מהדרך להצלחה. כמו כן, החוגים ותוכן השיעורים מתאימים לציבור החרדי ויש הפרדה מוחלטת בין בנים לבנות. יש מענה גם לתלמידי התתי"ם ולבחורי הישיבות שנחשפים לשפה בגיל מאוחר יותר.

למי החוגים מתאימים?

החוגים מתאימים לכולם, ילדים החל מגיל 5, ילדים עם בעיות קשב וריכוז וילדים הלומדים בחינוך המיוחד. כאמור, השיטה מבוססת על ההוראה המתקנת כך שהיא מתאימה לכל הילדים. בנוסף, ישנן קבוצות למבוגרים הרוצים לשפר את השפה הדבורה

כיצד השיטה עוזרת ומסייעת לתלמידים בוגרים שבעקבות קשיים כאלו ואחרים צברו פערים משמעותיים? האם גם להם יש מענה?

ראשית, עלי לציין שבשיעורים עצמם התלמידים לומדים אוצר מילים רחב מאוד. כמות המילים שהתלמידים לומדים במהלך שיעור אחד שווה לכמות המילים שלומדים בשני שיעורים או יותר בכיתה. האמצעים הטכנולוגיים והדומיננטיות של התלמידים מאפשרים לילדים לקלוט אוצר מילים רחב יותר ממה שלומדים בבתי הספר. בנוסף, התלמידים מקבלים תרגולים חווייתיים וחוויית ההצלחה נותנת להם מוטיבציה להשקיע גם מעבר. שנית, כל תלמיד מתרגל את החומר הנלמד בהתאם לרמתו ולתוכן הלימודי אותו למד בכיתה באמצעות אתר האינטרנט. בדרך זו, הפנמת החומר נעשית בצורה מיטבית ולתלמיד יש אפשרות לחזור ולשנן את הנלמד ככל שיחפוץ.

לקוחות ממליצים

לטלי המקסימה!
דבר ראשון רציתי להודות לך על ההשקעה שלך בתמר לאורך השנה!!! על היחס המיוחד במינו שנתת לה! על המשוב המיידי לכל שאלה ובקשה... וכן להודות על מופע הסיום, שהיה ממש מושקע לפרטי פרטים! אז באמת תודה ענקית ענקית על הכל!! ממש לא מובן מאליו!

לטלי המדהימה!!
הייתה שנה מהממת! והכל בזכותך! למדתי והעשרתי את אוצר המילים שלי, ובזכות המופע למדתי להשתחרר מהפחד לדבר מול קהל באנגלית המון תודות לך!!! אוהבת ומעריכה דבי.

טלי את מוכשרת!!! ומהממת!! והלב שלך זהב!!!!
והרצון הטוב והביטחון של הילדות היה מעל הכל בראש שלך הערב!!! היה מושקע ברמות!!! ותודה לה' שזכינו להיות איתך שנה שלמה.

טלי אין מילים, את אלופה אמיתית. היה ערב מדהים ומרגש!! איך נתת לבנות כזה ביטחון ותחושת מסוגלות, ואיך חשבת על הכל עד הפרט הכי קטן, מקוסם ועד ברד. הכל ברוחב לב יוצא דופן! להסתכל עלייך וללמוד מה זה אורך רוח, עין טובה ולב טוב. תודה רבה על הכל משפחת מזרחי.

טלי היקרה והאהובה!
ישר כח על ההפקה אתמול! אין מילים לתאר את ההשקעה והנתינה שלך ללא גבול במשך כל השנה לכל ילד ולכל ילדה באופן אישי. זכינו זכינו זכינו במורה לחיים. שלא נדבר כמה הילדים נהנו ובאו בשמחה לכל שיעור...עוד נבוא בעז"ה להודות באופן אישי. שהקב"ה יחזיר לך בכפל כפליים בגל פועלך... אוהבים אותך משפחת בצלאל!

טלי מקסימה!
יישר כח על שנה של מקצועיות, גרמת לבנות לאהוב את שפת האנגלית. תודה על המסירות, הסבלנות והמאור פנים שמייחד אותך. ניכר שהשקעת אתמול מכל הלב וחשבת על הכל: הן בשפע האוכל, תעודות ההצטיינות, הגרלות שוות, ונתת הזדמנות לכל ילדה להאמין בעצמה ולהוכיח לעצמה שהיא מסוגלת לעמוד על במה ולדבר באנגלית – מבחינתי זו העצמה אדירה! שהקב"ה יוסיף לך בריאות, כוח ושמחה להמשיך להשפיע טוב בעולם. מעריכות משפחת יוסף.

...זה החוג הראשון שהיה לי הכי כיף ללכת אליו. לפניו הייתי בחוג התעמלות קרקע ואמרתי לעצמי שאני בחיים לא יעזוב אותו אבל זה קרה.. אמרתי לעצמי טוב אני ינסה את החוג אנגלית ואם אני יראה שלא אז לא אבל נשארתי ואני גם רוצה לרשם שנה הבאה. בתחילת שנה לא סבלתי אנגלית ואז באתי אלייך בשיעור הראשון ופתאום אנגלית ניראתה לי שפה כזאת יפה ששווה להשקיעה בה וטלי רק בזכותך אני בהקבצה אתגר שזה היה מבחינתי אין סיכוי זה לא אפשרי וזה קרה... אז תודהההההההההההה

צור קשר

השאירו את הפרטים האישיים שלכם עם הודעה אישית